Portré
Czeiner László
Életrajz
Születtem: Budapest, 1957. július 4.
Családi állapotom: Nős, egy fiam van, 7 éves.
Iskoláim:
1971-75, Bajáki Ferenc Ipari Szakközépiskola
1975-79, Kandó Kálmán Villamos ipari Műszaki Főiskola
1982-83, Budapesti Műszaki Egyetem Mérnök Továbbképző Intézet
2009, WIFI Hungária Oktató és Továbbképző Intézet
Végzettségeim:
1975, Szakközépiskolai érettségi
1979, Okleveles Villamos Üzemmérnök
1982, Ipari gáz-és olaj-tüzelőberendezések szerelői, beüzemelői, karbantartói és minősítői szakvizsga
1983, Mérnök továbbképző, (BME)
2009, Létesítménygazdálkodási menedzser
Munkahelyeim:
1979-83, Gamma Művek, Budapest, főenergetikus
1983-96, Magyar Állami Operaház, főelekrtikus
1997-2000, Vígszínház, Budapest, főmérnök (2000-2001 között párhuzamosan az operaházi főmérnöki feladatok mellett, megbízással főmérnök)
2000-2001, Magyar Állami Operaház, Műszaki igazgató, (2001-ig főmérnök)
2001-2002, Millenáris Kht., Budapest, (operaházi feladatok mellett) műszaki igazgató (Ganz/ Millenáris Park és az Álmok Álmodói kiállítás)
2011-től Katona József Színház, Kecskemét, főmérnök
A tanulmányaim és az első munkahelyem alatt (1978-1983) az Erkel Színházban, a Madách Színházban esténként díszítőként, majd az Erkel Színházban esténként világosítóként tevékenykedtem.
1983-ban, az Operaházban kezdtem dolgozni, bekapcsolódtam az operaházi négy éves teljes felújítás utolsó évének munkálataiba, részt vettem a felújított épület átvételébe és beüzemelésébe.
2001-ben irányítottam az elkészült Millenáris park műszaki átvételét, a létesítmény beüzemelését és közreműködtem az álmok álmodói kiállítás kialakításában.

-
Interjúk
A senki fája
Árpád, elindítom a telefonon a rögzítést, kezdjük.
– Velem ilyen tekerős izével kellene felvenni ezt a beszélgetést, amivel Bartókék dolgoztak annak idején. A régmúltból maradtam itt, az passzolna hozzám.Bérczes László -
Interjúk
A Budapest- Orfeumtól a meglepetés vendégig
Az 1980.X.11.-én megjelenő Film Színház Muzsika c. művészeti újság megírta, hogy lapzárta után adták át a Színikritikusok díját a Fészek Klubban. A különdíjat a Budapest-Orfeum három szereplője nyerte el: Benedek Miklós, Császár Angela, Szacsvay László. Lovas Ildikó -
Interjúk
Amíg az ember létezik, a színház is él – vallja Vándorfi László
A Pannon Várszínház alapító-igazgatójával beszélgettünk arról, milyen küzdelmek és kitartó munka árán formálja már negyedszázada Veszprém és a régió színházi életét Zsigmond Lilian






















