Hírek

A 2021/22-es évad szeptemberének verse Hangay Sándor: Repülés az alkonyatban / Repülés az őszi égen című költeménye volt. A verseket Menszátor Héresz Attila adja elő. (A versklipek a linkekre kattintva nézhetők meg.)
Októberben Gérecz Attila két verse, az Így bocskorosan, illetve a Csodaszarvas került sorra. A verseket Széll Attila adja elő.
November verse Pilinszky János Egyenes labirintus című költeménye volt, melyet Dóczy Péter színművész, az idei évad szerkesztője ad elő.
A december karácsony hónapja, így egy karácsonyi hangulatú költemény lett a hónap verse. Csoóri Sándor Karácsonyi készülődés című versét Kálid Artúr adja elő.
A hagyományok szerint január mindig Nagy Lászlóé, akinek Születésnapra című költeményét Janik László adja elő.
2022. februárjában egy kiváló kortárs költő, Fülöp Péter Esd című költeményét ismerhettük meg. A verset Széll Attila adja elő.
Márciusban természetesen a Márciusi ifjakról olvashattunk. Petőfi Sándor költeményét Sütő András adja elő.
Az április hagyományosan József Attiláról szól. Ezúttal egy intim hangulatú, merengő költemény, a Csöndes estéli zsoltár késztethetett elmélyülésre. A verset Haik Viktória adja elő.
Az évadot májusban Gyurkovics Tibor Laboratórium című verse zárta. A költeményt Nagyváradi Erzsébet adja elő.
A klipek felvételei a Gózon Gyula Kamaraszínház felújítás alatt álló épületében, a felújítást végző cég engedélyével és a balesetvédelmi szabélyok betartásával zajlottak. A rendező Hajdú László színművész, operatőr/vágó Boros Attila, rendezőasszisztens Kabódi Szilvia. Producer Szabó Ágnes igazgató.
-
Művészek írták
Abszurd királyság
A Műcsarnok abban a reményben vette fel idei programjába az Übü király drámához köthető, élményszerű ugyanakkor informatív tárlatát, hogy az a kánont szélesíti és bizonnyal „művészetet művészettel csináló” kiállítás. Új kutatásokat prezentál: látványos módon. -
Interjúk
„Az emberközpontú, emberséges színházban hiszek”
Bandi András Zsolt. A huncut-mosolyú, kócos szemöldökű, a vérprofi, a maximalista, az igazi nagy tehetségű színész, s az igazán emberséges ember, akinek mindenkihez van pár kedves szava, vagy egy humoros beköpése. Szerda Zsófi -
Művészek írták
Eternal Yorick – Life book Csaba Antal / díszlettervek
Antal Csaba indulásakor, a '70-es, '80-as években kialakult két kőszínházi iskola – a kaposvári és a szolnoki műhelyek – praxisával meghatározó módon hatott a színház művelőire és közönségükre. Szegő György