Hírek
A spanyol székhelyű Fiestalonia Milenio rendszeresen szervez nemzetközi versenyeket, ahol számos műfajban, korcsoportok szerint mérettethetik meg magukat a világ minden tájáról érkező művészek.
Júliusban a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház énekkari művésze, Mike-Nagy Kitti – aki a teátrum falain kívül is sok idejét szenteli az éneklésnek –, elküldte nevezését a spanyol cég énekversenyére, musical kategóriában. A fiatal énekesnőt elért pontszáma alapján a világszinten elismert művészekből álló zsűri az első helyezettek közé emelte.
„Mérhetetlenül boldog vagyok az eredmény miatt! Külön öröm, hogy az egyik kedvencemből, a Rudolf című musicalből énekelhettem" – fogalmazott Kitti.
Mint mondta: azért erre a versenyre esett a választása, mert fontos volt számára, hogy olyan zsűri értékelje, amely világhírű énekesekből, színművészekből, karmesterekből, zenészekből, producerekből, zenekritikusokból és koreográfusokból áll.
„A zsűritagok többek között Spanyolországból, Franciaországból, Olaszországból, Kínából és az USA-ból valók, épp ezért ezen a versenyen mindig szigorú értékelési rendszer szerint pontoznak. Számomra ez fontos szempont, hiszen így biztos lehetek benne, hogy az eredményem arányos a teljesítményemmel" – tette hozzá.
Kitti a zsűri értékelése alapján rendkívüli ének- és színpadi készségekkel rendelkező versenyző, a választott műve jól illik a hangjához. Mint írják: az előadásmódja kifejező, érzelmes és szívhez szóló. A hangterjedelme nagy, hangja tiszta, hangszíne kellemes.
Azon túl, hogy elért eredményét egy oklevéllel díjazták, Kitti meghívást kapott egy ötnapos rendezvénysorozatra Spanyolországban, amelynek része egy olyan nemzetközi verseny, ahol az első helyezettek mérhetik össze tudásukat.
Szívből gratulálunk Mike-Nagy Kittinek csodálatos eredményéhez!
-
Interjúk
„Mindig egy lépéssel a világ változása előtt” – interjú Balázs Attila fesztiváligazgatóval a TESZT 15 évéről
Tizenötödszörre vázolt sűrített képet az elmúlt egy év valóságáról, a világ aktuális állapotáról a Temesvári Eurorégiós Színházi Találkozó – TESZT. Honnan indult, és merre tart a seregszemle – erről kérdeztük Balázs Attila fesztiváligazgatót, a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház vezetőjét. -
Interjúk
„Olyan nyugalmat és felszabadultságot máskor nem érzek, mint éneklés közben”
Mezei Kinga színész, rendező, a Zentai Magyar Kamaraszínház művészeti vezetője. Legutóbbi rendezése a Hidegpróba Sziveri János költő és Benes József képzőművész életéből és alkotásaiból inspirálódik. Szerda Zsófia -
Művészek írták
Tragédia (Oidipusz éneke) – Világpremier
Szophoklész tragédiát írt, nem drámát – állítja a rendező. A tragédia szakrális forma. Amit hét színésszel: nem pszichológiai elemzésekre épülő dialógusokból formál meg az író-rendező. A kórusszerű vagy szóló dalok, a szakrális zeneiség, a költői tér és fények adják a teátrális formát. Az archaikus szöveg is a – szárd eredetű – Alessandro Serráé, ugyanő tervezte a díszletet, fényeket, ruhákat is. Szegő György