Minőség kompromisszumok nélkül

A tökéletességre való törekvés és a folyamatos fejlődés minden szinten megmutatkozik a Pannon Filharmonikusok működésében. A közönség megtapasztalhatja mindezt az évad darabjait hallgatva, melyek során minden szezonban bemutatásra kerül egy-egy kuriózumnak tekinthető mű. A háttérben zajló munka azonban nemcsak a hangversenyteremben mutatkozik meg, hanem az új ötleteket felsorakoztató programok, a CD felvételek, a zenekarról szóló imázsfilmek vagy akár a grafikai munkák terén is. A 2019/2020-as Aranyfedezet-évad remekül összegzi a fentieket. A Pannon Filharmonikusok a hazai zenei színtéren vezető szerepet tölt be, jövőben hangsúlyt kíván fektetni a nemzetközi szerepvállalásaira és fellépéseire.
„Az Aranyfedezet-évad az időről szól. Azok a pillanatok és esték, melyeket a közönség a Pannon Filharmonikusokkal tölt el, az egyben aranyfedezetet jelent a minőségi idő eltöltésére is.” – mondta a sajtótájékoztatón Horváth Zsolt. a zenekar igazgatója.
Beszédük során mind Bogányi Tibor, mind Gilbert Varga kiemelte, hogy mindkettőjük számára rendkívül inspiráló a közös munka és az a cél, melyért mostantól együtt dolgozhatnak.
Ez a közös munka egy olyan koncertben is megmutatkozik majd, mely az évad egyik kivételes eseményének ígérkezik. A zenekar koncertmestere, Bánfalvi Zoltán legújabb szerzeményének, egy csellóverseny (Capriccio) ősbemutatója lesz hallható, melyben Bogányi Tibor csellóművészként, Gilbert Varga karmesterként áll színpadra 2020. március 26-án a Kodály Központban.
Ezt követően kiemelte a Maestro, büszke rá, hogy itt lehet a városban ezzel a zenekarral. A zenészek ki vannak éhezve a közös munkára. Ő pedig ezúton is köszöni, hogy ennyi ember részese kíván lenni az általuk létrehozott koncerteknek.
Még ezt megelőzően, 2019. november 14-én is sor kerül egy ősbemutatóra: az Eötvös Péter Kortárs Zenei Alapítvány által mentorált Aaron Holloway-Nahum Vernichtung (Megsemmisülés) című basszusklarinétversenye a román kortárszene-specialista Horia Dumitrache közreműködésével először fog felcsendülni.
Az évad végén, június 4-én szintén a Kodály Központ közönsége hallhatja először Gyöngyösi Levente a Trianoni békeszerződés aláírásának centenáriuma alkalmából, a Pannon Filharmonikusok felkérésére írt Trianon kantáta című művét, melynek szövegét Visky András erdélyi író, dramaturg, a Kolozsvári Állami Magyar Színház művészeti aligazgatója jegyzi.
A zenekar törzsközönsége tudja jól, hogy a Pannon Filharmonikusok koncertjeit egyszerre jellemzik a klasszikus repertoár méltán favorizált művei és a koncerttermekben ritkán hallható darabok. Azonban ezeket a műsorokat olyan, a világ élvonalába tartozó vendégművészek tolmácsolásában élvezhetik, mint Frankl Péter, Várjon Dénes, Mayu Kishima, Christian Lindberg, Kelemen Barnabás, Zempléni Szabolcs vagy az Amadinda Ütőegyüttes. A karmesteri pulpituson pedig láthatják majd Kobajasi Kenicsirót, Hamar Zsoltot és a fiatal Toby Thatchert is.
„A szakmai pozíciónkra erős visszaigazolás, hogy a menedzsment hívott meg minket. Valódi pécsi est lesz, hiszen Várdai Istvánnal lépünk fel, aki Bécsben nagyzenekari estet még nem adott. Velünk debütál, Bogányi Tibor vezényletével.” – hangsúlyozta a Pannon Filharmonikusok igazgatója.
A koncert kapcsán Horváth Zsolt azt is kiemelte, hogy az est programja azonban „gyönyörű szakmai kihívást jelent”, hiszen Schubertet fog játszani az együttes, mely Bécsben rendszeresen hallható a hangversenytermekben, így komoly felkészülést jelent egy ilyen zeneszerző művét autentikusan megszólaltatni.
A Pannon Filharmonikusok bérletajánló magazinjában szintén minden alkalommal találhatók újdonságnak tekinthető kreatív és grafikai tartalmak. A kiadványt online is végiglapozhatja IDE kattintva, amiben a bérletvásárlás információi mellett a sorozatok további szólistái, a koncertek érdekességei és közreműködőkkel készült interjúk is olvashatók.