Budapest Bár koncert
Augusztus 25. (vasárnap) 20:00 Margitszigeti Szabadtéri Színpad
A zenekar tagjai:
Farkas Róbert (hegedű, gitár), Farkas Mihály (cimbalom), Ökrös Károly (harmonika, zongora), Farkas Richárd (bőgő), Kisvári Ferenc (dob)
Énekesek: Lovasi András, Mező Misi, Németh Juci, Rutkai Bori, Behumi Dóri, Frenk, Keleti András és Szűcs Krisztián.
Két óra muzsika, csodálatos zenei élmény és önfeledt szórakozás a Margitszigeten – ezt ígéri a Budapest Bár augusztus végi koncertjére. Az együttesnek ezúttal a Liszt Ferenc díjas világhírű hegedűművész, Oláh Vilmos lesz a vendége. A zenekar immár 9 lemez anyagából válogat régi kedvenceket, saját szerzeményű új dalokat - nagyszerű szórakozást és zenei élményt ígérve. Az esti előadáson a Budapest Bár zenekar mellet fellép Lovasi András, Mező Misi, Németh Juci, Rutkai Bori, Behumi Dóri, Frenk, Keleti András és Szűcs Krisztián.
A Budapest Bár cikázik a zenei stílusok között és kiszakít a mindennapokból. Örömzene nyitott füleknek!
A Budapest Bár
a szívbemarkoló és szívderítő dalok cigányzenei feldolgozásaival vált Magyarország egyik legnépszerűbb zenekarává. Az együttes varázslatos vonzerejét a kitűnő zenészeknek és a magyar rockzene kultikus énekeseinek köszönheti. Az eredetileg egyetlen lemezre születő Budapest Bár tizenegy énekessel, teljesen egyedi felállásban működik – talán épp ezért lett mára a legkeresettebb koncertzenekar, fesztiválok és nagyszínpadok rendszeres fellépője. A Budapest Bár védjegyévé vált egyedi stílus gyökerei az 1920-30-as évekbeli, budapesti kávéházak világáig nyúlik vissza. Az ismert és kedvelt dalokat cigányzenei alapokon, jazz, pop, rock, klezmer és számos zenei műfaji elemmel ötvözve értelmezik újra – ezzel megteremtve egy új zenei irányzat, a gypsy lounge alapjait.
A Budapest Bárt vezetőjének és alapítójának, Farkas Róbertnek eredeti szándéka pontosan az volt, hogy új lendületet adjon a kávéházi cigányzene műfajának, életben tartva és megújítva a régi hagyományokat. A zenekarnak köszönhetően rég elfeledett dallamok váltak újra a köztudat, és a fiatalok kultúrájának részévé. Számos régi dalt leporoltak, elfeledetteket élesztettek újra, közismerteket öltöztettek új köntösbe, az utóbbi időben pedig számos új dalt is írtak. Korok, kultúrák, stílusok és korosztályok találkoznak a produkcióban – talán ezért is szeretik fiatalok és idősebbek egyaránt az együttest, amely mára többgenerációs kedvenccé vált.
Oláh Vilmos
Liszt Ferenc díjas hegedűművész számos hegedűverseny győztese, szólistaként bejárta az egész világot. Vendégprofesszorként kurzusokat vezet ázsiai és dél-amerikai zenei intézményekben. Violin Alone című életrajzi filmje 2018-ban 6 Emmy díjat kapott. 2010 óta a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának koncertmestere. 2010 óta a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának koncertmestere. Vilmosnak és Farkas Róbertnek, a Budapest Bár alapítójának is Dénes László tanár úr volt a mestere, innen a barátság és az egymás munkája iránti tisztelet.