Jégkirálynő
a Nektár Színház előadása
Andersen egyik sokak által kedvelt művének feldolgozása, mely az igaz barátságról, kitartásról, küzdelemről és a feltétel nélküli szeretetről tesz tanúbizonyságot.
Gerda és Kay testvérien jó pajtások. Egy szép őszi napon Kay hirtelen a szívéhez kap és ettől a pillanattól furcsán megváltozik benne a világ. Szemébe a Jégkirálynő manói által összetört tükör egy szilánkja kerül. Kay innentől kezdve mindenben és mindenkiben csak a rosszat látja. Gerdát is és barátait is kegyetlen tréfái tárgyává teszi. Amikor a téli szánkózás közben megjelenik maga a Jégkirálynő Kay habozás nélkül követi őt annak palotájába.
Gerda elindul, hogy megkeresse barátját. Útközben találkozik a Három Évszak Asszonyával, a Királykisasszonnyal – aki nekiajándékozza a hintóját, a zsiványokkal – akik elveszik Tőle azt, és számtalan megpróbáltatáson megy keresztül, míg elérkezik a Lapp Asszony birodalmába. A kietlen, hideg vidéken élő varázslóasszony már várja Gerdát. Rénszarvasa segítségével elrepíti a kislányt a Jégkirálynő palotájához. Gerda belép a trónterembe és megpillantja Kayt… Küldetését teljesítette: ”Én nem török hatalmadra Királynő, hiszen a hatalom egyedül neked a fontos. Én Kay-t viszem magammal, hiszen nekem meg ő a fontos. Szívem melegével felolvasztom jégbezárt hatalmadat…”
Hans Christian Andersen meséjét feldolgozta: Borbély Viktória
versszöveg : Csík Csaba
Szereposztás
Jégkirálynő: Pétery Melinda – Mádi Piroska – Vincze Kata
Gerda: Ferencz Gabi – Szilvási Judit
Kay: Pinczés Attila
Három Évszak Asszonya /Xeroména/ Lapp asszony: Fodor Viktória
Zebulon/Jakab/ Kszúnó: Borbély János
Izidor /Frigyes/ Udvarmester: Balogh Ferenc
díszlet : Keresztury Kata
jelmez: Gáspár Erika – Mátyás Eszter
scenica – látvány: Borbély János
báb: Koryürek Vera
maszk: Papp Judit