Emlékkoncert az 1956-os magyar forradalom évfordulóján Londonban
Idén, az ’56-os Forradalom és Szabadságharc 60. évfordulóján, október 23-án, egy csodálatos ünnepi koncertre várjuk szeretettel a Londonban élő magyarokat és a zeneszerető brit közönséget a Hackney Empire Színházba.
A jubileumi koncerten a Dán Kamarazenekart a neves karmester, Fischer Ádám vezényli.
Műsoron az ‘56-os események szimbolikus műve, Beethoven Egmont nyitánya, és két csodálatos Mozart mű, a Prágai szimfónia (No. 38-as D-dúr szimfónia)
és a Jupiter szimfónia (No. 41. C-dúr szimfónia) lesz hallható.
Az Armel Opera Festival a múlt évben tartott először Londonban ünnepi koncertet az 1956-os forradalom emlékére, nagy sikerrel. A helyszín a Cadoghan Hall volt. A koncertet a Pannon Filharmonikusok adták, Bogányi Tibor vezényletével. Közreműködött Bogányi Tibor zongoraművész, és Kulka János színművész.
Fischer Ádám karmester
Nemzetközi karrierjét 1973-ban milánói versenygyőzelme indította el. Ezt követően a Bécsi Állami Operaházban dirigált (1973–1974), majd a Finn Nemzeti Opera első karmestere lett (1974–1977). Innen a karlsruhei operaházhoz szerződött, ahol szintén első karmesterként tevékenykedett 1979-ig, amikor a müncheni Bajor Állami Operaházhoz szerződött. 1981-ben kinevezték a freiburgi Városi Színház főzeneigazgatójává, 1983-ban pedig a kasseli Állami Színház főzeneigazgatója lett 1992-ig. 2001–2005 között a mannheimi Nemzeti Színház főzeneigazgatója volt, majd visszatért Budapestre, ahol elvállalta a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának főzeneigazgatói tisztségét (2008-ig). Közben, 2007-ben a budapesti Operaház főzeneigazgatója lett (2009-ig).
Máig rendszeres vendégkarmestere a világ számos neves operaházának. Vezényelt a Bécsi Állami Operaházban, a Párizsi Operában, a milánói Scalában, a londoni Covent Gardenben és a New York-i Metropolitanben. Dirigálta egyebek közt a Bécsi, a Londoni, a Los Angeles-i Filharmonikusokat, valamint a Chicagói és a Bostoni Szimfonikusokat. 1984-től az Állami Hangversenyzenekar vendégkarmestere, 1996-tól a zenekar első vendégkarmestere és művészeti tanácsadója. 1998-tól vezeti zeneigazgatóként a Dán Rádió Kamarazenekarát, amellyel lemezre vette Mozart legtöbb operáját és szimfóniáját. A Varázsfuvolát idén szeptember 21-én a milanói Scalában vezényli, amelyet az ARTE televízió élőben közvetít.
Visszatérő vendége neves fesztiváloknak. 1980-ban hívták először vezényelni a Salzburgi Ünnepi Játékokra, ahol azóta rendszeres fellépő. 1987-es megalakulása óta művészeti vezetője az Osztrák–Magyar Haydn Zenekarnak, amellyel a komponista összes szimfóniáját lemezre vette, szervezője a kismartoni Haydn Fesztiváloknak. Rendszeresen vezényelt Bayreuthban, ahol A Nibelung gyűrűje tetralógia dirigenseként debütált, 2001-ben. 2004-ig ő vezényelte a Ring előadásait, majd 2006–2007-ben a Parsifalt dirigálta. 2006-ban indította el a Művészetek Palotájában a Budapesti Wagner-napok rendezvénysorozatot.
Fischer Ádám és a Dán Nemzeti Kamarazenekar Londonban
Az elmúlt 18 év során a népszerű magyar karmester, Fischer Ádám tökélyre fejlesztette a Dán Nemzeti Kamarazenekarral való egyedülálló együttműködését.
Mozart interpretációjukat világszerte elismerik, 2015-ben pedig Mozart szimfóniáiról készült felvételeik az év legjobb klasszikus antológiája kategóriában elnyerték a nemzetközi zenekritikusok ICMA-díját.
A zenemű, amely a magyar forradalom jelképévé vált
A Dán Nemzeti Kamarazenekar és vezető karmestere, Fischer Ádám jelenleg Beethoven szimfóniáinak felvételein dolgoznak. Beethovent illetően nem ismernek megalkuvást, mint ahogy Mozart műveivel sem. A koncerten azonban a szimfóniák helyett Beethoven Egmont-nyitánya kap főszerepet.
Az 1956-os forradalom idején Beethoven fenséges Egmont-nyitánya jelentette a zenei találkozási pontot a szovjetek elleni lázadásban. A forradalom utolsó napjaiban a Magyar Rádió folyamatosan a nyitányt játszotta. Beethoven nyitányát a mai napig a magyar nép szovjet elnyomás elleni küzdelmének jelképeként tartják számon.