Hírek

A rendező a darabválasztás kapcsán kiemelte, hogy az előadásban elsősorban az igazság keresésére helyezte a hangsúlyt: „…a Hamlet a mai világban mindenképpen egy kényelmetlen, veszélyes útnak a választását jelenti. Beleértve azt a kényelmet, amit ma az egész fogyasztói világ jelent. Hiszen kevésbé vagyunk gondolkodó lények azáltal, hogy a fogyasztói társadalom rabjai vagyunk. A fiatalok között is vannak olyanok, akiket nem a fogyasztói társadalom, a pénz, vagy a hatalom érdekel, hanem az igazság egyfajta keresése, még annak árán is, hogy esetleg belehalnak ebbe.”
Vecsei H. Miklós, az előadás címszereplője így fogalmaz az általa alakított Hamletről: „Ez a drámairodalom egyik leghíresebb szerepe, zavarban is vagyok, nem is a szerep miatt, hanem Shakespeare miatt. Hamlet minden emberben benne van, az itteni biztonsági őrben, bennem és a társulat minden tagjában, Visky Andrásban, Tompa Gáborban és a szeretteimben is. Hamlet nem egy ember, hanem az emberek összesége. Az én munkám az, hogy a szerep nagyon személyes legyen, mindig magamból tudjak beszélni, minden másodpercben, amikor a színpadon vagyok. Ehhez nagyon sok segítséget adnak a partnerek, főleg azok, akiknek a szemébe tudok nézni egy-egy fájdalmas vagy nehéz jelenet közben.”
Az előadás rendezője Tompa Gábor, a produkció létrehozásában közreműködött továbbá Both András díszlettervező, Bianca Imelda Jeremias jelmeztervező, Visky András dramaturg, Vasile Șirli zeneszerző, Jakab Melinda koreográfus, Rancz András videó designer és Bocskai Gyopár a jelmeztervező asszisztense.
-
Interjúk
„Ahogy a növendékek figyelnek, az jelenti az elismerést”
Mindig tudta magáról, hogy egyszer tanítani fog, csak ennek formájáról nem volt elképzelése. Aztán négy esztendővel ezelőtt mesterkurzusra hívták, majd a Zeneakadémiától is érkezett felkérés ... Réfi Zsuzsa -
Interjúk
„Hagyják alkotni szabadon a művészeket”
Hernyák György. Tanár, rendező. Az Újvidéki Művészeti Akadémián szerzett rendezői diplomát Boro Draskovic osztályában, dolgoztt az Újvidéki Rádióban, a Szabadkai Népszínház főrendezőjeként, ő a Tanyaszínház egyik alapítója ... Szerda Zsófia -
Interjúk
„A művészet természetéből adódik, hogy egy művész mindig ellenzékben van, mert kritikus”
A Stúdió K Színház egy brand. Bárki, aki elmegy megnézni egy előadásukat, tudja, hogy nem igazán foghat mellé, mert a színészek, a közeg, az ottani légkör sugározza a professzionalizmust. Barna Zsombor