''Alapvetően az izgatott, hogy végrehajthatjuk-e egy őrült parancsait''
Balogh Gyula interjúja Cyril Gély drámaíróval, A Díj és a Diplomácia című előadásaink szerzőjével a Népszava oldalán jelent meg.
Önről többen azt írták, hogy az igazságkereső Cyril Gély. Mit szól ehhez?
Jól esik. Azt szeretném, ha velem együtt a közönség is keresné az igazságot, amelyből nem egy van, de mindegyik igazságra, illetve mindenkinek a saját igazságára szükség van! Semmi sem fekete vagy fehér, mindkettőnek léteznek árnyalatai. Ezek kibontása az író igazi feladata.
Árpád, elindítom a telefonon a rögzítést, kezdjük.
– Velem ilyen tekerős izével kellene felvenni ezt a beszélgetést, amivel Bartókék dolgoztak annak idején. A régmúltból maradtam itt, az passzolna hozzám.
László Béla neve több generáció számára összeforrt a szolnoki Szigligeti Színház előadásaival. Több mint ötvenöt éve dolgozik a színházi háttérben, világosítóként majd fővilágosítóként rendezők, színészek és nézők élményeit formálja láthatatlanul, mégis meghatározó módon.
Az 1980.X.11.-én megjelenő Film Színház Muzsika c. művészeti újság megírta, hogy lapzárta után adták át a Színikritikusok díját a Fészek Klubban. A különdíjat a Budapest-Orfeum három szereplője nyerte el: Benedek Miklós, Császár Angela, Szacsvay László.