Hírek

Az optimizmussal teli művet ezúttal is a sorozatot életre hívó Fischer Ádám vezényli nagyszerű énekes szólisták, a Danish Chamber Orchestra, valamint a Magyar Rádió Énekkara élén. A január 1-jei esti produkciót egy fiataloknak szóló délutáni előadás előzi meg, amelyen a mű legfontosabb részeiből összeállított keresztmetszet hangzik el Fischer Ádám személyes ismertetőjével.
A hagyomány a folytonos ismétlésen alapul – vallja Fischer Ádám karmester és az újévi koncertek 2008-ben életre hívott sorozatának otthont adó Müpa, hiszen egy-egy remekmű újra és újra képes meggyönyörködtetni. A teremtés című oratórium újévi megszólalása a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben a magyar koncertkultúra egyik legszebb hagyományává vált. Haydn évtizedeken át az Esterházy hercegi család rezidenciális muzsikusa volt, A teremtés pedig bécsi ősbemutatója után először a világon éppen Budán szólalt meg a szerző vezényletével, 1800. március 8-án.
2022. január 1., 16:00
Újévi koncert fiataloknak / Haydn: A teremtés (részletek)
Vezényel: Fischer Ádám
Közreműködik: Rácz Rita (szoprán); Megyesi Zoltán (tenor); Bakonyi Marcell (basszus);
Danish Chamber Orchestra; a Magyar Rádió Énekkara (karigazgató: Pad Zoltán)
Újévi hangverseny / Haydn: A teremtés
Vezényel: Fischer Ádám
Közreműködik: Mojca Erdmann (szoprán); Rab Gyula (tenor); Konstantin Krimmel (basszus);
Danish Chamber Orchestra, a Magyar Rádió Énekkara (karigazgató: Pad Zoltán)
Kapcsolódó linkek
-
Interjúk
A darab minden mondata 36 éve ugyanúgy érvényes …
Willy Russell vígjátékát, a Shirley Valentine-t Balsai Móni játssza a Centrál Színház színpadán. A darabot Ujj Mészáros Károly fordította, és az előadást is ő rendezte. A filmrendezőként megismert művész mostanában sikeres színházi előadásokat jegyez. Ezekről is kérdeztük. Farkas Éva -
Interjúk
Fény a fatartóban
Kerekes Vica, egy kis szlovákiai faluból útnak induló szeplős kislány, mára már három ország ünnepelt színésznője. Pozsonyba, Budapestre és Prágába is haza jár, ha éppen nem szülővárosában, Füleken van otthon. 16 év kihagyás után újra színházban játszik, három bemutatója közül a Don Juan, avagy az apák kínja Budapesten, a Szkéné Színházban is látható. Gyulay Eszter