Theater Online
Instagram
  • Nyitólap
  • Képgaléria
  • Színházak
  • Portré
  • Hírek
  • Írások
  • Bemutatók
  • HTMSZ
  • Képügynökség
  • TESzT

    Hírek

    Semmit se bánok – Évadnyitó bemutató a Rózsavölgyi Szalonban

    2019. szeptember 16.
    A szinhazatnekunk.hu beszámolója

    Az előadás nagyon súlyos erkölcsi kérdéseket boncolgat. Le lehet-e zárni a múltat, vagy örökké kísérteni fog? Valóban egy magasztosabb ügy szellemében cselekszünk, vagy csak élvezzük a kegyetlenkedést? Miként hatnak a múltban elkövetett gonoszságaink a jelenre? Ki lehet-e ebből valaha szállni, megtisztulni, vagy szükségszerű a bukás? Az egykori zavaros idők után jöhet-e megnyugvás, vagy egy újabb zavaros kor következik? Jóvá lehet-e tenni a régi bűnöket, ki lehet-e valaha szállni a mókuskerékből, vagy csak rossz lehetőségek közül választhatunk, és igyekszünk a legkevésbé rosszat választani? Felhasználhatók, manipulálhatók vagyunk-e, vagy van saját akaratunk és döntési szabadságunk is? Lehet-e a kegyetlenséget újabb kegyetlenségekkel legitimálni? És egyáltalán: van-e kiút?

     
    A teljes szöveg eléréséhez kattintson IDE >>>
    • Interjúk

      Az semmi – ezt hallgasd meg!

      Az alábbi interjú kiváló apropója lehetne, hogy nyolcvanegyedik születésnapján, egykori kaposvári kollégái egy általuk alapított elismeréssel, a „Kossuth díjasok Kossuth díjával” lepték meg a Jászai Mari-díjas, érdemes művészt, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját. Koltai Róberttel néhány nappal a díjátadás után színházi pályájáról beszélgettünk.
      Rojkó Annamária
      20224. december 3.
    • Interjúk

      Sasvári Sándor a Rock Színháztól a nemzetközi színpadokig

      Sasvári Sándor a Rock Színházban és a nemzetközi színpadokon vált ismertté, országosan pedig a Jézus Krisztus Szupersztár címszerepével tűnt ki. Jelen írásunkban pályájáról beszélgetünk.
      Zsigmond Lilian
      2025. november 5.
    • Interjúk

      Beszélgetés Udvaros Dorottyával

      Díjai számánál csak a tehetségét méltató jelzők vannak többen. Így hát meg sem kísérlem, hogy fosse-i tőmondatokra váltsam személyét. Udvaros Dorottyával beszélgettem.
      Gyulay Eszter
      2025. augusztus 10.

    Bemutatók képekben

    • Tiszta őrület
      Centrál Színház Tiszta őrület
      rendezőPuskás Tamás
    • Krémes keringő
      Új Színház Krémes keringő
      rendezőDörner György
    • Itt, ott és mindenhol
      Jurányi Inkubátorház Itt, ott és mindenhol
      rendezőPass Andrea
    • A répakirály
      Budaörsi Latinovits Színház A répakirály
      rendezőKovalik Balázs

    Partner oldalak

    Az oldal megjelenését támogatja: Nemzeti Kulturális Alap Magyar Művészeti Akadémia Emberi Erőforrások Minisztériuma Kulturális és Innovációs Minisztérium Petőfi Kulturális Ügynökség
    © 2025. - THEATER Online - theater.hu