Theater Online
Instagram
  • Nyitólap
  • Képgaléria
  • Színházak
  • Portré
  • Hírek
  • Írások
  • Bemutatók
  • HTMSZ
  • Képügynökség
  • TESzT

    Hírek

    Oszvald Marika születésnapi jutalomjátéka az Erkel Színházban

    2023. április 29.
    Oszvald Marika 71. születésnapja, és pályafutásának 50. évfordulója alkalmából a Monarchia Operett és a Pesti Broadway Alapítvány különleges operettünneppel lepi meg a Kossuth-díjas érdemes művészt, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját.

    Az Erkel Színházban április 30-án Oszvald Marika főszereplése mellett az ő jutalomjátékaként  kerül bemutatásra Huszka Jenő és Szilágyi László Sissi a Magyar Királynő című operettje!

    Nem mindennapi alkalomnak lehet tanúja az Erkel Színház közönsége a Monarchia Operett társulatának az április 30-i előadásán. A Sissi, a magyar királyné című operett önmagában emlékezetes darab, de Oszvald Marika dupla jutalomjátéka is egyben; a művésznő itt ünnepli születésnapját és az Operett Színháznál töltött pályájának 50. évfordulóját.

    Az ünnepi alkalom mellé további különleges programelemek színesítik az estét. A produkció után Somogyi Szilárd, Nádasdy-díjas rendező köszönti Oszvald Marikát a színpadon és fontos, az operett műfaját érintő bejelentést tesz,. Peller Károly , Szendy Szilvi és Kerényi Miklós Máté egy személyre szóló dallal lepik meg az ünnepeltet, Oszvald Marika pedig egy ritkaságnak minősülő  Huszka számon keresztül még közös daltanulásra is invitálja a nézőket.

    A Sissi, a magyar királyné a Monarchia Operett előadásában lesz látható. A kétfelvonásos produkció az Osztrák-Magyar monarchia történelmének egyik legizgalmasabb, magyar vonatkozású szerelmi történetét meséli el, ami a volt szabadságharcos gróf Andrássy Gyula és Erzsébet királyné között szövődött a politika viharos időszakában, és aminek a legújabb német filmes Sissi feldogozások is komoly figyelmet szentelnek.

    Szívből jövő dallamok, bravúros táncok, sok nevetés és komoly gondolatok, gyönyörű korhű jelmezek és érdekes díszletek jellemzik a játékot.  A darabban sokak számára ismerős megzenésített Petőfi versek csendülnek föl, (Szeptember végén, Szabadság, szerelem, Szegény magyar nép), illetve ebben a műben hallhatjuk eredeti környezetükben Huszka Jenő olyan közismert dalait, mint a „Délibábos Hortobágyon” és a „Rózsám, viruló kis rózsám” című szerzeményeket.

    Sissi szerepében Denk Viktóriát láthatjuk, gróf Andrássy Gyula alakját Árvai Dániel kelti életre, a szereplők között találjuk Peller Károlyt és Kerényi Miklós Mátét, míg a dupla jubileumot ünneplő Oszvald Marika az egész játékot bonyolító Waldeck grófnőként kápráztatja el a nagyérdeműt.

    Monarchia Operett
    • Interjúk

      Az semmi – ezt hallgasd meg!

      Az alábbi interjú kiváló apropója lehetne, hogy nyolcvanegyedik születésnapján, egykori kaposvári kollégái egy általuk alapított elismeréssel, a „Kossuth díjasok Kossuth díjával” lepték meg a Jászai Mari-díjas, érdemes művészt, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját. Koltai Róberttel néhány nappal a díjátadás után színházi pályájáról beszélgettünk.
      Rojkó Annamária
      20224. december 3.
    • Művészek írták

      Peter Lindbergh – Budapest Fotó Fesztivál

      A Budapest FotóFesztivál és a Műcsarnok 2025-ben immár kilencedik alkalommal rendezi meg közös fesztiválnyitó kiállítását – idén Peter Lindbergh ikonikus fotóiból válogatva. A nemrég elhunyt fotóművész műcsarnoki tárlatát fia, Simon Brodbeck, a BPF eseményét Mucsy Szilvia, a fesztivál igazgatója nyitotta meg.
      Szegő György
      2025. április 1.
    • Művészek írták

      Olasz szalmakalap

      „Engem általában lenyűgöz egy színpadi szöveg..., Ez a legfontosabb: olyan anyagot találni, ami meghozza a kedvemet. Az Olasz szalmakalap színtiszta színház. Mindig nagy kedvet csinál a munkához – ezért rendeztem meg már korábban is – mert örömből fakad.” (Silviu Purcǎrete rendező)
      Szegő György
      2025. március 13.

    Bemutatók képekben

    • Macskazene
      Orlai Produkciós Iroda Macskazene
      rendezőMáté Gábor
    • A kis kéményseprő
      Opera – Eiffel Műhelyház A kis kéményseprő
      rendezőToronykőy Attila
    • Jelenetek a házasságról
      Szegedi Kortárs Balett Jelenetek a házasságról
      rendezőJuronics Tamás
    • A Nibelung-lakópark
      Székesfehérvári színház A Nibelung-lakópark
      rendezőSzikora János

    Partner oldalak

    Az oldal megjelenését támogatja: Nemzeti Kulturális Alap Magyar Művészeti Akadémia Emberi Erőforrások Minisztériuma Kulturális és Innovációs Minisztérium Petőfi Kulturális Ügynökség
    © 2025. - THEATER Online - theater.hu