Theater Online
Instagram
  • Nyitólap
  • Képgaléria
  • Színházak
  • Portré
  • Hírek
  • Írások
  • Bemutatók
  • HTMSZ
  • Képügynökség
  • TESzT

    Hírek

    Október 10-én SZERELEM, ÓH! a Vigyázóban!

    2021. október 4.
    Murray Schisgal klasszikus off-Broadway-komédiájában egy nő és két hozzá kapcsolódó férfi különös történetét ismerhetik meg a nézők. Gózon Gyula Bérlet 2. előadás! (Bővebben a cikkben)
    Nagyváradi Erzsébet, Stubnya Béla
    Nagyváradi Erzsébet, Stubnya Béla
    Fotó: Ilovszky Béla

    A történetben hosszú idő után találkozik két régi iskolatárs. Miltnek (Tűzkő Sándor) jól megy a sora, nagymenő, sikeres, nős ember. Harry (Stubnya Béla) viszont egész idő alatt hiába kereste az élete értelmét. Ezért épp a folyóba készül vetni magát. De hogyan akarhat valaki meghalni anélkül, hogy megismerte volna a szerelmet? De hirtelen megjelenik a színen Milt temperamentumos felesége Ellen (Nagyváradi Erzsébet), és a két ellentétes karakterű férfi élete rendkívüli fordulatot vesz.

    A „Szerelem, óh!” az Oscar-díjra jelölt szerző legkedveltebb színpadi műve. A néha abszurdba hajló, szatirikus bohózat hallatlanul szórakoztató és játékosan gondolkodtató.

    Szerelem. Örökzöld téma. El nem fogyó kérdések, válaszok végtelen variációi…

    Tűzkő Sándor, Nagyváradi Erzsébet
    Tűzkő Sándor, Nagyváradi Erzsébet
    Fotó: Ilovszky Béla

    Az előadásokra jegyek is válthatók: https://gozon.hu/hu/jegyek/online.html

    Stubnya Béla, Nagyváradi Erzsébet, Tűzkő Sándor
    Stubnya Béla, Nagyváradi Erzsébet, Tűzkő Sándor
    Fotó: Ilovszky Béla

    • Interjúk

      Az semmi – ezt hallgasd meg!

      Az alábbi interjú kiváló apropója lehetne, hogy nyolcvanegyedik születésnapján, egykori kaposvári kollégái egy általuk alapított elismeréssel, a „Kossuth díjasok Kossuth díjával” lepték meg a Jászai Mari-díjas, érdemes művészt, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját. Koltai Róberttel néhány nappal a díjátadás után színházi pályájáról beszélgettünk.
      Rojkó Annamária
      20224. december 3.
    • Művészek írták

      Szerelem – Örkény Színház

      A Szerelemben egy idős házaspár szerelmét ismerhetjük meg szuperközeliben, annak minden rétegződését, szépségét, fájdalmát egy betegség fénytörésében.
      Szegő György
      2025. június 7.
    • Művészek írták

      Peter Lindbergh – Budapest Fotó Fesztivál

      A Budapest FotóFesztivál és a Műcsarnok 2025-ben immár kilencedik alkalommal rendezi meg közös fesztiválnyitó kiállítását – idén Peter Lindbergh ikonikus fotóiból válogatva. A nemrég elhunyt fotóművész műcsarnoki tárlatát fia, Simon Brodbeck, a BPF eseményét Mucsy Szilvia, a fesztivál igazgatója nyitotta meg.
      Szegő György
      2025. április 1.

    Bemutatók képekben

    • A bajnokok bajnoka – Papp Laci
      Déryné Program A bajnokok bajnoka – Papp Laci
      rendezőKis Domonkos Márk
    • Az öngyilkos
      Beregszászi szinház Az öngyilkos
      rendezőIfj. Vidnyánszky Attila
    • Emigránsok
      Spectrum Színház Emigránsok
      rendezőTörök Viola
    • Angyal szállt le Babilonba
      Sepsiszentgyörgyi színház Angyal szállt le Babilonba
      rendezőBocsárdi László

    Partner oldalak

    Az oldal megjelenését támogatja: Nemzeti Kulturális Alap Magyar Művészeti Akadémia Emberi Erőforrások Minisztériuma Kulturális és Innovációs Minisztérium Petőfi Kulturális Ügynökség
    © 2025. - THEATER Online - theater.hu