Hírek

A művészetterapeuták, fotográfusok és gyermekvédelmi gondoskodásban élő fiatalok együttműködését bemutató KÉP-ÉLMÉNY kiállításhoz kapcsolódóan, kiscsoportos foglalkozást tartanak fiataloknak és felnőtteknek január 27-én a Capa Központban.
Melyik arcodat veszed fel ma? A kedveset, barátságosat vagy a dühöset, ijesztőt? Mit üzen a belsőd, mit kíván a környezet? Ezek voltak a KÉP-ÉLMÉNY kiállítás részeként is bemutatott maszkos meseterápiás projektet elindító gondolatok.
A mese elhangzó szavai bennünk képekké formálódnak, ezek a papíron – a maszkon, a festék által a külvilág (és a magunk) számára is szemmel látható formát öltenek, hogy újra és újra szembenézhessünk önmagunkkal.
A foglalkozás keretében a mesét meghallgatva mindenki két üres papírt kap és lehetőséget arra, hogy megalkossa egy boldog és egy ijesztő arcát. Mit üzennek ezek az (ál)arcok? Miért és mikor kell ijesztőnek látszanunk? Ki engedheti meg magának a boldogság megmutatásának luxusát? Mit üzennek a színek, a festékrétegek? Hogyan lehet a mese terápiás, önismereti eszköz? Hogyan válhat lelkünk tükrévé? Szeretnéd tudni, megérezni, hogyan alkothattak a gyerekek a meseterápiás alkalmakon?
Most itt a lehetőség! Csatlakozz hozzánk, hallgasd a mesét, alkoss és figyelj magadra!Ha van bátorságod, nézz a mesei tükörbe és tölts velünk egy szép délutánt! Várunk szeretettel!
A részvétel regisztrációhoz kötött. Regisztráció: január 23-ig program@capacenter.hu e-mail-címen. A foglalkozás a kiállításra váltott jeggyel látogatható.
-
Interjúk
Beszélgetés Lőrinc Katalinnal egy kiállítás apropóján
Lőrinc Katalin a kortárs tánc egyik legfelkészültebb előadója, oktatója, kutatója. Az előadásait nézni, hallgatni újra és újra élmény,de most személyes emlékeiről kérdezzük ... Bán András -
Interjúk
Király Viktor vallomásával zárul az Elviszlek magammal évada
Magyarország legnépszerűbb autós-beszélgetős műsora, az Elviszlek magammal 7,6 milliós nézettséget produkált a legnagyobb videómegosztón 2018-ban. -
Művészek írták
Egy csirkefogó élete és halála
Molnár Ferenc Lilioma „nagy színház”, méltán világszerte a legismertebb magyar színpadi mű. Eddig szinte tabuként tisztelte a honi színházi világ. Újrafogalmazása veszélyes vállalkozás, de éppen a Vígszínháznak talán „előjoga” ez. Szegő György