Theater Online
Instagram
  • Nyitólap
  • Képgaléria
  • Színházak
  • Portré
  • Hírek
  • Írások
  • Bemutatók
  • HTMSZ
  • Képügynökség
  • TESzT

    Hírek

    Karácsonyra hangolva - Téli varázslat bemutató a Szentcsalád Plébánián

    hiros.hu
    2021. november 24.
    Téli varázslat címmel mutatta be ünnepi előadását ma (kedd) este a Kecskeméti Citybalett a Szentcsalád Plébánián. A produkció koreográfusa Barta Dóra, Harangozó Gyula-díjas magyar táncművész, koreográfus, érdemes művész, balettegyüttes vezetője volt.

    Különleges előadással hangolódhattak az ünnepekre kedden a kecskemétiek a Szentcsalád Plébánián. A Széchenyivárosért Egyesület hívta meg a Kecskemét City Balett művészeit, hogy a két évvel ezelőtt bemutatott Mutatvány de la Danse előadásból adjanak elő részleteket.

    – Nagy technikai igényű előadásról van szó, ami elsősorban színházi környezetet igényel. De bizonyos elemei utaztathatók. Így mutathattunk be egyes részleteket a Szent Család Plébánián. A hatalmas bambusz rudak, a hatalmas méretű lepel mind különleges, szakrális pillanatokat okozhatnak ebben a csodálatos térben - nyilatkozta Barta Dóra, a Kecskemét City Balett művészeti vezetője.

    A teljes cikk itt olvasható: https://hiros.hu/kultura/karacsonyra-hangolva---teli-varazslat-bemutato-a-szentcsalad-plebanian

    • Interjúk

      A senki fája

      Árpád, elindítom a telefonon a rögzítést, kezdjük.
      – Velem ilyen tekerős izével kellene felvenni ezt a beszélgetést, amivel Bartókék dolgoztak annak idején. A régmúltból maradtam itt, az passzolna hozzám.
      Bérczes László
      2026. december 28.
    • Interjúk

      Öt és fél évtized a fényben

      László Béla neve több generáció számára összeforrt a szolnoki Szigligeti Színház előadásaival. Több mint ötvenöt éve dolgozik a színházi háttérben, világosítóként majd fővilágosítóként rendezők, színészek és nézők élményeit formálja láthatatlanul, mégis meghatározó módon.
      Váradi Nóra
      2026. december 10.
    • Művészek írták

      Frankenstein – avagy a modern Prométheusz

      Kétszáz éve Percy B. Shelley és felesége, Mary a baráttal, Lord Bayronnal írósdit játszottak. Mary 19 évesen így írta meg az ikonikussá vált Frankenstein regényt. Sok átdolgozás lett, hiszen a közönség szeret borzongani. Itt csak a 16 éven felül. Garai Judit és Hegymegi Máté új változata ma lényegében látványszínház.
      Szegő György
      2026. március 10.

    Bemutatók képekben

    • Telik – egy óra az életedből
      Szkéné Telik – egy óra az életedből
      rendezőTóth Péter
    • Ivánka bácsi
      Budaörsi Latinovits Színház Ivánka bácsi
      rendezőKeresztes Tamás
    • Kommuna – Székely öko-románc
      Sepsiszentgyörgyi színház Kommuna – Székely öko-románc
      rendezőRadu Afrim
    • Rinocéroszok
      Sepsiszentgyörgyi színház Rinocéroszok
      rendezőBocsárdi László

    Partner oldalak

    Az oldal megjelenését támogatja: Nemzeti Kulturális Alap Magyar Művészeti Akadémia Emberi Erőforrások Minisztériuma Kulturális és Innovációs Minisztérium Petőfi Kulturális Ügynökség
    © 2026. - THEATER Online - theater.hu