Theater Online
Instagram
  • Nyitólap
  • Képgaléria
  • Színházak
  • Portré
  • Hírek
  • Írások
  • Bemutatók
  • HTMSZ
  • Képügynökség
  • TESzT

    Hírek

    Diákcsoport látogatott el a Kőszívű próbájára

    Morva Daniella
    2022. október 5.
    A Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház a Hajósi Szent Imre Általános Iskola diákjait fogadta hétfő délelőtt a Kőszívű musical próbáján.
    Fotó: ifj. Háry Péter

    Fotó: ifj. Háry Péter

    A hamarosan Kecskeméten is debütáló Kőszívű musical próbafolyamata a végéhez közelít. A Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház deszkáin ezen a héten már teljes pompájában tündököl a díszlet, a varázslatos dalok átjárják a teátrum falait, a jelmezt öltött művészek pedig izgatottan várják, hogy végre felgördüljön a függöny és megmutathassák a nézőknek, miben rejlik a Jókai Mór tollából származó történet színpadra vitt változatának különlegessége.

    Ugyan a premier e hét pénteken lesz, akadnak olyan szerencsések, akiknek nem kell a bemutatóig várnia, hogy néhány jelenetet testközelből láthassanak. Hétfő délelőtt ugyanis a Hajósi Szent Imre Általános Iskola hatodik és hetedik osztályos tanulói ellátogattak a Kőszívű musical utolsó próbáinak egyikére.

    Fotó: ifj. Háry Péter

    „A Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház munkatársai lehetővé tették számunkra, hogy részt vegyünk a Kőszívű egyik próbáján. Betekinthettünk a "kulisszák mögé", ezzel pedig hatalmas élményt kaptak a diákjaink, és velük együtt mi, tanárok is” – fogalmazott a próbát követően Bárány-Wittmann Viktória, a hajósi általános iskola egyik oktatója. 

    „A színészek egytől egyig kiválóak, az egyes szerepekre mindenki tökéletes választás. Ezt a rendkívül szerteágazó történetet nagyszerűen sűrítették össze két és fél órába a darab alkotói, különösen hatásosak a drámai dalbetétek. Csodálatos zenék csendülnek fel, elképesztő hangokkal, amelyek valóban elrepítettek minket egy varázslatos világba. Hálásak vagyunk a lehetőségért és mindenképpen visszatérünk majd, hogy a teljes előadást is megtekintsük” – tette hozzá.

    Fotó: ifj. Háry Péter

    A Kőszívű musical premierjét október 7-én pénteken 19 órakor tartjuk, ezt követő előadásainkra online és személyes jegyvásárlás még lehetséges.

    • Interjúk

      Az életem nyomokban tartalmaz boldogságot

      Papp János sokszínű életébe, pályájába engedett betekintést az interjú során és a címben megfogalmazott bölcsességet engedelmével, ajánlom mindenkinek, magamnak is megfontolásra!
      Lovas Ildikó
      2025. december 8.
    • Művészek írták

      Tündérpalota, ma – Csongor és Tünde

      A Csongor és Tünde drámairodalmunk harmadik óriása – színpadra állítása örök kihívás volt és lesz. Vörösmarty Mihály instrukcióként nagy mennyiségben írt elő szcenikai csodákat, varázslatokat, amelyektől 1830 óta a mű nem a rendezők, inkább a látványtervezők álma.
      Szegő György
      2025. december 2.
    • Interjúk

      Apám morális tartása az, ami beárazta vagy bemérte, hogy nekem miről mi az ítéletem

      Verebes István színész, rendező, közéleti ember. Pályája évtizedeken átível, a színház, televízió és a publicisztika világába egyaránt.
      Lovas Ildikó
      2025. november 23.

    Bemutatók képekben

    • Könnyűvel indul
      Vígszíház Házi Színpad Könnyűvel indul
      rendezőPass Andrea
    • Gettó
      Miskolci színház Gettó
      rendezőBéres Attila
    • Csongor és Tünde
      Nemzeti Színház Csongor és Tünde
      rendezőVidnyánszky Attila
    • A színházcsináló
      Orlai Produkciós Iroda A színházcsináló
      rendezőPelsőczy Réka

    Partner oldalak

    Az oldal megjelenését támogatja: Nemzeti Kulturális Alap Magyar Művészeti Akadémia Emberi Erőforrások Minisztériuma Kulturális és Innovációs Minisztérium Petőfi Kulturális Ügynökség
    © 2025. - THEATER Online - theater.hu