Theater Online
Instagram
  • Nyitólap
  • Képgaléria
  • Színházak
  • Portré
  • Hírek
  • Írások
  • Bemutatók
  • HTMSZ
  • Képügynökség
  • TESzT

    Hírek

    De mi lett a nővel - a Karinthyban!

    2023. január 1.
    Nagy sikerű komédiánkat január 18-án, szerdán a Bartók Béla úti Karinthy Színházban láthatták nézőink. (Bővebben a cikkben)
    Kálid Artúr
    Kálid Artúr
    Fotó: Ilovszky Béla

    2023. január 18-án, 19.00 órai kezdettel a Karinthy Színházban (Budapest, XI., Bartók Béla út 130.) láthatták a nézők a De mi lett a nővel? című komédiánkat.

    A történet örök – három férfi (Kálid Artúr, Stubnya Béla és Tűzkő Sándor) mesél egy nőről. A szerelemről. A titokról. A fiatalságról. Sok nevetéssel, fájdalommal. A neves színházi rendező és író Kiss Csaba által írt darab Anton Pavlovics Csehov: A fogadás, Ellenségek, Szerencse fia, Általános műveltség, Sebészet, A diplomata, Vesztett ügy és Regény nagybőgővel című novelláinak részleteire, illetve motívumaira épül.

    A szórakoztató, egyben melankolikus darabot TASNÁDI CSABA rendezte.

    • Művészek írták

      Mitikusból kortársi

      „Bármely háborút, bármely veszteséget csakis a jóság által lehet helyrehozni” – idézi a Nemzeti ajánlója a rendezőt. Avtandil Varszimasvili a grúz színházi élet egyéni hangú figurája, a Tbiliszi Gribojedov társulat vezetője és a saját alapítású Liberty Theatre igazgatója.
      2023. január 15.
    • Beszámolók

      Szabadságról és szerelemről énekel az Arénában Bródy János

      Utoljára 70. születésnapján adott koncertet Bródy János a Papp László Budapest Arénában. Azóta az életműve tovább gyarapodott újabb lemezzel, a rajongói száma is nőtt – dalai apáról fiúra szállnak – így hát nincs abban semmi meglepő, hogy november 12-én újra színpadra lép az ország legnagyobb fedett koncerthelyszínén.
      Kiss Péter
      2022. november 10.
    • Interjúk

      „Egyedül lenni a színpadon olyan biztonságérzetet ad, hogy lám, mindenki más nélkül is megvagyok magammal…”

      A magánéletben hallatlan kemény és fegyelmezett, a színpadon ezer színe van. Csernus Mariann 94 esztendősen ismét színpadra áll a maga szerkesztette Vizsolyi Bibliával.
      Lovas Ildikó
      2022. október 30.

    Bemutatók képekben

    • Háború és béke
      Operaház Háború és béke
      rendezőCalixto Bieito
    • A kaukázusi krétakör
      Nemzeti Színház A kaukázusi krétakör
      rendezőAvtandil Varzimasvili
    • Mezítláb a parkban
      Orlai Produkciós Iroda Mezítláb a parkban
      rendezőKocsis Gergely
    • Varázslat egy nyáréjszakán
      Thália Színház Varázslat egy nyáréjszakán
      rendezőCsizmadia Tibor

    Partner oldalak

    Az oldal megjelenését támogatja:Nemzeti Kulturális Alap
    © 2023. - THEATER Online - theater.hu