Theater Online
Instagram
  • Nyitólap
  • Képgaléria
  • Színházak
  • Portré
  • Hírek
  • Írások
  • Bemutatók
  • HTMSZ
  • Képügynökség
  • TESzT

    Hírek

    Csíkszeredában, a MAFESZT-en vendégszerepel az Amphitryon

    2024. január 21.
    Az Amphitryon című előadással vesz részt a Harag György Társulat a MASZÍN - Magyar Színházi Szövetség fesztiválján.
    Az idei évben Csíkszeredában, a Csíki Játékszín szervezi a MASZÍN – Magyar Színházi Szövetség soron következő fesztiválját. A 10 előadást felvonultató fesztiválon jelen van a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház, a Szatmárnémeti Északin Színház Harag György Társulata, a Székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház, a Nagyváradi Szigligeti Színház, valamint a házigazda csíkszeredai Csíki Játékszín.

    A Harag György Társulat a fesztivál első napján, január 22-én 19 órai kezdettel játssza Heinrich von Kleist darabját, az Amphitryont a négyszeres UNITER- és Jászai-díjas színházi alkotó, Bocsárdi László rendezésében.

    Amphitryon, a nagy hadvezér, hosszú háborúzás után diadalmasan tér haza. A felesége, Alkméné, nem ugrik örömében a karjaiba. Szerinte alig van pár órája, hogy a szerelem gyönyörein osztoztak együtt. Egyikük sem tudja, hogy az istenek gonosz játékának vannak kiszolgáltatva. Zeusz, az istenek istene, a férj képét öltötte magára, hogy Alkménével töltse az éjszakát.
    A darab szereplői gyötrődve keresik a kiutat az emberi értelemnek ellentmondó labirintusból, egy olyan bizonytalan és kiismerhetetlen világban, ami a mai nézőnek sem ismeretlen. Harcolunk a tisztánlátás jogáért és mindig alulmaradunk.

    Az előadás szereplői: Rappert-Vencz Gábor, Orbán Zsolt, Nagy Csongor Zsolt, Diószegi Attila, Sosovicza Anna, Budizsa Evelyn, Nagy Orbán, Varga Sándor, Gaál Gyula, Bezsán Noémi, valamint Alexa István, Bóné Szabolcs, Budai József és Fleisz Patrik, közreműködött Mezei Dávid fiúszoprán.
    A produkció díszlettervezője Bartha József, jelmeztervezője Irina Moscu. Dramaturgkén Dálnoky Réka gondozta a szöveget, koreográfusként Bezsán Noémi segítette a színészek munkáját. A látványvilág Bányai Tamás világítástervező munkája nyomán érte el végső alakját, az előadás zeneszerzője Bakk-Dávid László volt.
    • Interjúk

      A senki fája

      Árpád, elindítom a telefonon a rögzítést, kezdjük.
      – Velem ilyen tekerős izével kellene felvenni ezt a beszélgetést, amivel Bartókék dolgoztak annak idején. A régmúltból maradtam itt, az passzolna hozzám.
      Bérczes László
      2026. december 28.
    • Interjúk

      Öt és fél évtized a fényben

      László Béla neve több generáció számára összeforrt a szolnoki Szigligeti Színház előadásaival. Több mint ötvenöt éve dolgozik a színházi háttérben, világosítóként majd fővilágosítóként rendezők, színészek és nézők élményeit formálja láthatatlanul, mégis meghatározó módon.
      Váradi Nóra
      2026. december 10.
    • Művészek írták

      Frankenstein – avagy a modern Prométheusz

      Kétszáz éve Percy B. Shelley és felesége, Mary a baráttal, Lord Bayronnal írósdit játszottak. Mary 19 évesen így írta meg az ikonikussá vált Frankenstein regényt. Sok átdolgozás lett, hiszen a közönség szeret borzongani. Itt csak a 16 éven felül. Garai Judit és Hegymegi Máté új változata ma lényegében látványszínház.
      Szegő György
      2026. március 10.

    Bemutatók képekben

    • Az ajtó
      Krúdy Kamaraszínház Az ajtó
      rendezőSzabó K. István
    • Sirály
      Szentesi színház Sirály
      rendezőKaro Balyan
    • Telik – egy óra az életedből
      Szkéné Telik – egy óra az életedből
      rendezőTóth Péter
    • Ivánka bácsi
      Budaörsi Latinovits Színház Ivánka bácsi
      rendezőKeresztes Tamás

    Partner oldalak

    Az oldal megjelenését támogatja: Nemzeti Kulturális Alap Magyar Művészeti Akadémia Emberi Erőforrások Minisztériuma Kulturális és Innovációs Minisztérium Petőfi Kulturális Ügynökség
    © 2026. - THEATER Online - theater.hu