Theater Online
Instagram
  • Nyitólap
  • Képgaléria
  • Színházak
  • Portré
  • Hírek
  • Írások
  • Bemutatók
  • HTMSZ
  • Képügynökség
  • TESzT

    Hírek

    A Recirquel téli sikerprodukciójával és Szabó T. Anna mesevilágával tér vissza a Müpa Sátor

    2021. november 29.
    2016 óta szinte minden novemberben feltűnik a Müpa melletti felszíni parkolóban egy cirkuszi sátor, hogy a karácsonyi időszak közeledtével egy csodákkal teli világot tárjon kicsik és nagyok elé. A Müpa Sátor november 30-tól egészen január 9-ig két varázslatos ünnepi előadással várja a közönséget.

    Idén is varázslatos téli élményekkel lepi meg közönségét a Müpa: épül a város egyik legszebb kilátással bíró jégpályája, hamarosan megnyílik a Müpa Sátor, érkezik a decemberi időszak legkedveltebb Recirquel-előadása, a Kristály, és egy vadonatúj ünnepi produkcióban Szabó T. Anna magával ragadó története is megelevenedik. Idén először ráadásul ingyenes koncertek várják a korcsolyázókat a Müpa kültéri színpadán!

    Bár tavaly csak online volt látható, idén élőben is visszatér a Recirquel téli újcirkusz-meséje, a 2018-ban bemutatott Kristály. A Vági Bence által megálmodott történetben Hólandia jégbe fagyott tájaira utazhatunk, ahol a Horányi Juli énekesnő által megformált Hókirálynő uralkodik. A hagyományos előadásoktól eltérően itt a nézők feladata lesz segíteni az őket kalauzoló, mulatságos udvari Manónak felolvasztani a rideg királynő szívét és megmenteni Hólandia lakóit: a Manó – akinek bőrébe a nagyszerű Egyed Brigitta bújik – utasításait követve gyakorlatilag ők is részeseivé válnak a történetnek. A különleges játéktérnek köszönhetően az artisták és táncosok sokszor a nézőktől egy karnyújtásnyira suhannak el, így téve még felejthetetlenebbé az élményt minden korosztály számára.

    Egigero muzsika
    Egigero muzsika
    A József Attila-díjas író-költő, Szabó T. Anna csillogó humorát jól ismerhetjük már verses költeményeiből. Történeteit előszeretettel olvassák gyerekek és szülők egyaránt, hiszen könyvei tele vannak versekkel, zenével, szójátékokkal és ritmusokkal. Ezért is adta magát, hogy a hazai zenei és színházi élet krémje keltse életre a szereplőket, a klasszikus mesékből is ismert, vagány szereplők és a sziporkázó humorú párbeszédekkel tűzdelt kalandos történet pedig – ahogy minden jó mese – egy igen fontos dologra hívja fel a figyelmet. Az Égigérő mese a hétköznapjainkban jelen lévő mindennapi szorongásokra ad jókedvű, szellemes, zenés-dalos választ: hogy figyelemmel és szeretettel még a néha kilátástalannak tűnő helyzetek is megoldhatóak. Halasi Dániel rendező igazi szupercsapatot állított össze a feladatra: a szereplőket a Lóci játszik zenekar frontembere, Csorba Lóci és a hegedűművész Farkas Izsák vezette kilencfős zenekar kíséri majd. Előbbi pedig nemcsak zenei, de színészi tehetségét is megcsillanthatja, hiszen többek közt Balla Eszter, Palya Bea és Ember Márk mellett ő kelti életre a mese egyik szereplőjét.  

    Sena – Daga Dub
    Sena – Daga Dub
    A Müpa Sátor mellől idén sem hiányozhat a már jól megszokott Müpa Jégpálya, ahol a csodás dunaparti panoráma mellett immár élőzenére lehet korcsolyázni. A fedett korcsolyapálya oldalában épülő színpadon ugyanis olyan előadók lépnek majd fel, mint az első Müpa Garázsband Fesztivál közönségkedvence, az azóta már a hazai klubok és fesztiválok állandó fellépőjévé vált The Bluebay Foxes, vagy épp az Irie Maffiából megismert Sena különleges projektje, a DagaDub. Itt lesz a jazz és az elektronikus zene tökéletes keverékét játszó Freakin’ Disco, a Qualitons és a Jégkorszak gitárosaként ismert Szőke Barna projektje, a MYGL, valamint a fővárosi és vidéki táncházak állandó fellépője, a Fanfara Complexa is. Érkezik a Caussanel Izabella és Orbay Lilla jazzénekesnők alkotta Ephemere Duo, a hazai jazz örökifjú legendája, Elek István és kvartettje, de a kiemelkedő jazzénekes-dalszerző, Hajdu Klára és a Balázs Elemér Groupból ismert Szakonyi Milán is közös koncertet ad. Egészen biztosan fergeteges ritmusokra számíthatunk a Sounds of Handpantől, akik a világ egyik legfiatalabb hangszerének mesterei, a Mongooz and the Magnet frontembere, Ian O’Sullivan bensőséges hangvételű szólóprojektjén pedig személyes témákat boncolgat. A csodálatos hangú és hatalmas érzéssel daloló énekesnő, Bencze Alma kvintettjével az amerikai jazz legszebb téli örökzöldjeit hozza el, az egyik legintenzívebben fejlődő hazai indiesoul-pop zenekar, a Ruby Harlem pedig megalapozza a hangulatot az új év indításához.

    Müpa kommunikáció
    • Interjúk

      Az semmi – ezt hallgasd meg!

      Az alábbi interjú kiváló apropója lehetne, hogy nyolcvanegyedik születésnapján, egykori kaposvári kollégái egy általuk alapított elismeréssel, a „Kossuth díjasok Kossuth díjával” lepték meg a Jászai Mari-díjas, érdemes művészt, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját. Koltai Róberttel néhány nappal a díjátadás után színházi pályájáról beszélgettünk.
      Rojkó Annamária
      20224. december 3.
    • Művészek írták

      Szerelem – Örkény Színház

      A Szerelemben egy idős házaspár szerelmét ismerhetjük meg szuperközeliben, annak minden rétegződését, szépségét, fájdalmát egy betegség fénytörésében.
      Szegő György
      2025. június 7.
    • Művészek írták

      Peter Lindbergh – Budapest Fotó Fesztivál

      A Budapest FotóFesztivál és a Műcsarnok 2025-ben immár kilencedik alkalommal rendezi meg közös fesztiválnyitó kiállítását – idén Peter Lindbergh ikonikus fotóiból válogatva. A nemrég elhunyt fotóművész műcsarnoki tárlatát fia, Simon Brodbeck, a BPF eseményét Mucsy Szilvia, a fesztivál igazgatója nyitotta meg.
      Szegő György
      2025. április 1.

    Bemutatók képekben

    • Angyal szállt le Babilonba
      Sepsiszentgyörgyi színház Angyal szállt le Babilonba
      rendezőBocsárdi László
    • Szar ügy
      Csíki Játékszín Szar ügy
      rendezőAlejandro Duran
    • Én vagyok a szél
      Kolozsvár Új Stúdió Én vagyok a szél
      rendezőTompa Gábor
    • Az anya
      Tompa társulat Kisterem Az anya
      rendezőBatalov Talgat

    Partner oldalak

    Az oldal megjelenését támogatja: Nemzeti Kulturális Alap Magyar Művészeti Akadémia Emberi Erőforrások Minisztériuma Kulturális és Innovációs Minisztérium Petőfi Kulturális Ügynökség
    © 2025. - THEATER Online - theater.hu