Hírek

A koncert különlegessége, hogy a London Mozart Players által meghirdetett zeneszerző verseny győztes művét elsőként ő fogja bemutatni: Matthew Olyver: Concerto in Clockwork (world premiere), továbbá Mozart: Piano Concerto No.20 in D minor, K.466 c. műve szerepel a programjában.
Az Armel Opera Festival 12 évvel ezelőtt a világon egyedülálló formában kezdte el a kortárs opera népszerűsítését. Évente öt operabemutatót tart Budapesten a Müpában, és Bécsben a MuTh-ban, amelyeket nemzetközi előadói versennyel ötvöz.
A szakmai zsűri által díjazott előadásokat (Best Production) több európai város (Plzen, London, Avignon, Jersey-sziget) operaháza látta vendégül, az ARTE TV pedig minden évben élőben közvetíti a fesztivál bemutatóit, és további 6 hónapon át elérhetővé teszi az oldalon. (Az idei produkciók december 31-ig láthatók)
Az Armel Opera Festival a kortárs opera népszerűsítése mellett nagy hangsúlyt fektet a fiatal tehetséges előadók felkarolására. Azon túl, hogy az operaversenyre a világ minden tájáról jelentkeznek énekesek, és a legtehetségesebbek szerepet kapnak a fesztivál bemutatóiban, a magyarországi Virtuózok Komolyzenei Tehetségkutató Verseny nyerteseinek biztosít bemutatkozási lehetőséget rangos koncerttermekben és neves közreműködők kíséretében.
Az Armel díjazottjaként elsőként 2015-ben Boros Misi zongorista mutatkozott be Zürichben a Tonhalleban, a Pannon Filharmonikusok kíséretében.
A New York-i Carnegie Hallban Kökény Tamás nagybőgős és barátai 2017-ben, egy évvel később pedig Kristóf Réka operaénekes adott sikeres koncertet Äneas Humm (bariton) és Bogányi Gergely (zongora) közreműködésével.
A Berlin Filharmónia koncerttermében 2016-ban Váradi Gyuszi hegedűs az Anima Musicae Kamarazenekarral, 2017-ben Abouzahra Amira hegedűs a MÁV Kamarazenekar kíséretében, és 2018-ban Ninh Đức Hoàng Long operaénekes, a Dunakeszi Szimfonikus Zenekar közreműködésével mutatkozott be a berlini közönségnek.
Az Armel Opera Festival díjazottjaként 2017-ben Londonban, az idén 70 éves London Mozart Players kíséretében Holozsai Eszter fuvolista, 2018-ban pedig Kis Radu hegedűs játékát ismerhette meg a közönség.
Balázs-Piri Soma, zongora
Balázs-Piri Soma 2004-ben született Szegeden. Számos nemzetközi zongoraverseny nyertese. A legjelentősebb közülük az V. Nemzetközi Bartók Béla Zeneiskolai Zongoraverseny (2017), ahol ő lett a verseny Nagydíjasa. 2017-ben a Grazi Nemzetközi Zongoraversenyen 2. helyezett lett. 2018-ban a magyarországi Virtuózok Komolyzenei Tehetségkutató Versenyen a Kicsik Korcsoportjában első helyezést ért el, és jutalmul az Armel Opera Festival díját kapta: fellépés a híres London Mozart Players kamarazenekar kíséretében, Londonban.
Balázs-Piri Soma először kilenc évesen játszott szimfonikus zenekarral, azóta Magyarország szinte minden jelentős zenekarával dolgozott. A fiatal tehetség zongorajátékával, pozitív kisugárzásával, magával ragadó személyiségével minden alkalommal elkápráztatja a közönséget.
-
Művészek írták
Sötét tónusban
David Doiasvili grúz rendező. Azaz, az összeomlott birodalom egyik utódállamából is hozza megélt tapasztalatait. Korszakváltásban él, mint egykor Moliére. Mai szóhasználattal, posztmodern kultúrák részesei. Mi is. Moliére műveivel „tanítani akart”, de ezzel el is takarta ítélkezését. A Tartuffe-on kora nevetett is, de be is tiltatta. Szegő György -
Interjúk
„Semmi másból nem áll a művészet szeretete, mint ráismerésből.”
A Budafoki Dohnányi Zenekar folyton-folyvást tágítja a határait – újabb és újabb vizekre evezve, hogy minél több hívet szerezzen a klasszikus zenének. A zenekar ügyvezető zeneigazgatója Hollerung Gábor Liszt díjas karmester. Vele beszélgettünk. Farkas Éva -
Interjúk
„Kardántengelyről csavarral.” A Kurázsival indul a Narratíva
Az induló és lépésről lépésre építkező Narratíva csoport első bemutatója a Kurázsi és gyerekei című, 1941-ben született Brecht-klasszikus Ungár Júlia fordításában. Az előadásnak a Radnóti Színház új játszóhelye, a Radnóti Tesla Labor ad helyet, az előadás rendezője Kovács D. Dániel. Vele beszélgettünk. Farkas Éva